Забруднення води та способи її очищення

vasya/ 2, 2017/ Интересно знать/ 0 comments

Збір та очищення сточних вод
Система каналізаційних труб не допускає змішування сточної та чистої води. Але надмірне споживання води призводить до не бажаних наслідків. Крім того люди забруднюють воду не тільки брудом, а й хімічними речовинами.
Екологи виділяють кілька груп забруднень:
Піщані частки
Органіка
Хімічні елементи

Послідовність очищення

Для того, щоб якісно очистити воду потрібно зайнятися видаленням усіх видів забруднень.
Попереднє очищення прекрасно впорається з брудом та піском.
Колоїдні органічні сполуки несуть велику небезпеку. Біогени підпадають під спеціальну доочистку.
На жаль, сточні води інколи не проходять усі стадії очищення, що несе небезпеку для людей. Якщо особи, які очищують воду беруть до уваги тільки первинну або тільки вторинне очищення – така вода вважається забрудненою.
Дії перед очищенням
Піщані частинки та бруд чинять перешкоду нормальному функціонуванню труб та сприяють ускладненню прохідності системи. Звільнення труб від цих рештків називають перед очисним етапом.

Стержневі решітки встановлюються для збирання сміття та спалення його у спеціальній печі.
Наступний етап шляху води – пісколовка. Вода при цьому має повільний темп, що зручно для кращого осідання піску, який механічно вилучається та вивозиться.

Засоби первинного очищення

Відстійники, які мають вигляд великих баків утримують воду, яка взагалі не рухається впродовж кількох годин. Важкі частки осідають. У воді залишається приблизно половина цього бруду. Жирні та масляні речовини піднімаються та стають доступними для їхнього збирання.
Таке очищення не потребує великих затрат. Але навіть при відносно високих показників рентабельності вода все ще приховує більш ніж половину біогенних та колоїдних частинок.

Засоби вторинної очищення

Після попереднього етапу в нашій воді залишилася органіка, якої ми позбавимося на даному етапі. Редуценти та детритофаги нищать органічні залишки та під їх дією виробляється вуглекислий газ та вода. Широкого застосування набули капельні фільтрувальні установки.
Біофільтри працюють за такою схемою: по кам’яних стінках розбризкується вода, створюючи природне середовище існування з участю бактерій, детритофагів, червяків. Вода ухається у ще одні відстійники для видалення змитих організмів. Цей етап дає змогу очистити воду від органіки на дев’яносто відсотків.
Ще один спосіб – активний іл. Вода потрапляє в резервуари з домішками детритофагів. Вода збагачується корисними мікроорганізмами, які харчуються дрібню органікою, серед яких шкідливі мікроби. Далі на воду чекають відстійники для надання можливості видалення детритофагів. Вони утворюють скупчення. Тому процес їхнього вилучення суттєво полегшується. Організми використовуються кілька разів. І ось наша вода очистилася на дев’яносто п’ять відсотків. Тепер потрібно видалити біогени. Раніше це відбувалося завдяки хлору, проте метод виявився не ефективним. Способи вирішення проблеми забруднення води набули нового вигляду.

Додаткове очищення

Існує кілька способів видалення біогенів. Мікрофільтрація і дистиляція мають стовідсоткову ефективність. Єдиний мінус – великі затрати. Одна з альтернатив – видалення фосфатів за допомогою їхнього зв’язування з кальцієм. Така сполука не розчиняється та легко фільтрується. Єдиний мінус полягає в тому, що при надмірній кількості фосфатів метод не має ефективності.
Очищена вода придатна для вживання. Багатьом людям неприємно думати про те, що вода у їхніх кружках ще зовсім недавно була використаною. Але слід зауважити, що будь-яка вода має свій кругообіг в природі. І очищена рідина набагато якісніша, ніж річкова, в яку вливаються по сторонні відходи.
Засоби дезінфекції
Способи вирішення проблеми забруднення води не закінчуються на вище зазначених етапах. Патогенні організми знищуються завдяки дезінфекції. Озон чинить дію на мікробів, в результаті чого утворюється кисень. Але він не менш небезпечний, ніж хлор. Найсучасніший спосіб – ультрафіолетові промені. Вони не мають протипоказань та побічних дій. Після цього воду можна вважати абсолютно чистою.

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*