Основні способи очищення стічних вод

Є кілька способів очищення стічних вод:
– Механічної,
– Хімічної,
– Механохимической,
– Фізико-хімічної,
– біохімічної

Механічну очистку використовують для видалення квінтесенцією і до деякої міри забруднень, присутні в колоїдному стані. Для механічного очищення застосують гратковий спосіб, відстійники, жироловки, масловіддільники, гідроциклони, пісколовки, фільтри та інше обладнання. Гратчасту метод для вилучення і напрямки, управління великих забруднень, пастки для піску – для уловлювання нерозчинених домішок з мінералами. Під впливом сили тяжіння крупиці, щільність яких більше води, падають на дно будівель, утворюючи відстій.

У той же час крупиці, щільність яких менше води (масла, жири, нафта), піднімаються на поверхню. Відстій і виплили забруднення видаляють з об’єктів і направляють на оброблення. Грати – сита, пастки піску і відстійники є обов’язковими складовими частинами комплексу об’єктів, які використовуються для очищення від забруднення побутових вод. Для очищення промислових стічних потоків від високого Стьопіна забруднення масел, жирів, нафти і використовують жироловки, пастки нафти і отделители масел. Ці будови схожі отстойникам, але мають пристосування для виведення чималої кількості спливаючих забруднень.

У той же час вони призначаються і для очищення води від осідають частинок. Для очищення промислових стічних вод від зважених часток, що мають велику щільність, можуть використовуватися гідроциклони. Корпус їх має Цилиндроконические конфігурацію. Вода підведена до основи апарату по дотичній з високими оборотами. Виділення ізвестітей трапляється під впливом відцентрової сили. Для очищення промислових стічних вод від дрібнодисперсних зважених часток застосують тканини подібні фільтри. Хім. очищення складається з стічних вод забруднень методом проведення реакцій між ними і впорскують у воду реагентами. Такими реакціями є окислення і відновлення, реакції створення з’єднань, що падають в осад, і реакції, що супроводжуються газів розподілом. Хім. очищення вживається для очищення тільки окремих промислових стічних вод. Механохимічеськую очищення вживають для відділення з них нерозчинених забруднень. Воду додають коагулянти, які сприяють видаленню з неї забруднень в процесі її очищення за допомогою механічної дії.
Біохімічне очищення може відбуватися в обставинах, близьких до природних, і в чи не природних умовах.